HTC Desire S a Blackberry

Z mého nedávného srovnávání starého mobilu IPhone 3g a nového HTC jsem si říkal, že by mohlo být zajímavé srovnat téměř nesrovnatelné HTC Desire S s dalším zajímavým kouskem, BlackBerry 8900 (BB). BlackBerry jsem dostal půjčené za opravovaný pracovní kousek, kterého HTC nedosahuje.
Staré BlackBerry 8900 se pyšnilo těmito parametry:

  • BB OS 4.6.1
  • pouze EDGE data
  • RAM 128MB !!!
  • interní flash 256MB
  • CPU 512MHz

Už z těchto hodnot je zřejmé, že je tento BB kousek nebude žádný atlet a už je kapku za zenitem, i když se i tento kousek prodává za hodně peněz. Vyzkoušel jsem s oběma kousky běhat. BB si při běhu venku chytá GPS-ku téměř ihned. HTC si chytlo GPS opět až po kilometru běhu. Jak úžasné. :-( 
Tento GPS problém se objevuje u více typů Androidů a řeší se tato fatální věc pomocí jiného programu, GPSfix. Prográmek se zapne a do několika sekund je GPS nahoře. Podle mne, pokud nějaký program dokáže korekci chyby opravit, víděl bych to na chybu v Android OS. A co takhle nějaká záplata milý Androide?
Jinak nahrání originálního BlackBerry OS i případný downgrade je podstatně jednodušší, než u HTC. Když jsem si četl, co vše je potřeba k instalaci originálního FW, který přepíše nějaký custom firmware, raději bych se do toho nepouštěl. Restore či upgrade firmware u IPhonu je bez problému. Downgrade firmwaru se může podařit, když má člověk uschovaný SHSH, když si IPhone jailbreak-nul a SHSH uložil.
Co mne na tom všem mrzí je skutečnost, že Android běží na linuxu, který z mnoha důvodů preferuji. Bohužel Android se podle mne moc nepovedl.

Add new comment